USB Port Locked

پورت یا درگاه USB جایگاهی برای اتصال هرگونه دستگاه و حافظه ای به رایانه است. گاهی وقت ها میتوانید با قفل کردن این درگاه ها از اتصال غیراصولی وغیرمجاز حافظه های خارجی یا حافظه های فلش به رایانه (خصوصا در کافی نت ها) جلوگیری و مانع از بروز صدماتی نظیر آلوده شدن سیستم، سرقتاطلاعات و … شوید.
USB Port Locked نرم افزاری کوچک، قابل حمل و بسیار مفید بوده که با استفاده از آن میتوانید درگاه های USB رایانه را قفل کنید در اینصورت بدلیل قفل بودناین بخش ها نمیتوان از هیچ یک از آنها برای وصل کردن حافظه های خارجی مانند هاردها و فلش ها تا زمانی که دوباره آنها را از حالت قفل خارج سازیداستفاده کرد. همانگونه که در ابتدا نیز گفته شد این کار علاوه بر جلوگیری از آلوده سازی سیستم که مانع از هرگونه تغییر غیرمجاز و همچنین کپی و سرقت اطلاعات از رایانهشما خواهد شد.
این نرم افزار برای بسیاری از کاربرانی که از دسترسی های غیرمجاز به رایانه شان و یا سرقت اطلاعاتشان نگران هستند راه حل بسیار مفیدیست خصوصابرای زمانی که در کنار رایانه حضور ندارند از اینکه بدون اجازه آنها هیچگونه اطلاعاتی از رایانه شان کپی نمی شود. البته سایر دستگاه های USB مانند موس، صفحه کلید، چاپگر، وب کم و … بدون هیچ گونه مشکلی میتوانند وصل شوند و این محدودیت صرفا برای حافظه های ذخیره سازی و درایو های فلش اعمال میشود.
این نرم افزار در نسخه های ویندوز از XP تا 7 بدون مشکل میتواند اجرا شود. برای اجرای برنامه در ویندوز 8 بایستی در بخش Properties فایل اجرایی برنامه درسربرگ Compatibility مدل Compatibility Mode را بر روی یکی از نسخه های قبلی ویندوز قرار دهید.

خصوصیات کلیدی USB Port Locked:

  • قفل کردن پورت USB برای جلوگیری از اتصال هرگونه دستگاه ذخیره سازی (مانند درایو فلش)
  • از قفل خارج کردن درگاه های قفل شده
  • امکان رمز گذاری بر روی برنامه برای جلوگیری از دسترسی های بدون اجازه به برنامه
  • نرم افزاری کاملا امنیتی
  • امکان تغییر زبان نرم افزار به سایر زبان ها
  • و … .

راهنما :

به هنگام وارد شدن به نرم افزار در صورت مواجه شدن با ارور “Run time error ’13‘” : ابتدا بر روی نرم افزار کلیک راست کرده و گذینه  Run as Administrator را انتخاب نمائید.

در صورت هرگونه نیاز به پسورد به هنگام اجرا نرم افزار، عبارت “Unlock” را تایپ نمائید.