Rohos Mini Drive

Rohos Mini Drive نرم افزاری بسیار مفید و رایگان که شما قادر می سازد یک پارتیشن مجازی در پارتیشن های هارد، حافظه فلش USB یا هاردهای خارجی بدون دردسر بسازید و به شما اجازه میدهد بتوانید بخشی از درایوتان را با رمز عبور محافظت کنید. میتوانید اندازه ای را برای پارتیشن مجازی تعریف کنید و آنرا برای نگهداری اسناد و اطلاعات محرمانه اختصاص دهید، و از بخش دیگر حافظه جانبی برای ذخیره اطلاعات غیرحساس استفاده کنید. در اینصورت حتی اگر فلشتان مفقود شود یا به دیگران بدهید نگران دیده شدن اطلاعات محرمانه تان نخواهید بود. میتوانید براحتی پارتیشن هایی را تا 8 گیگابایت برای اطلاعات مهم خود اختصاص دهید.

برای استفاده از فضای محافظت شده کافیست در Rohos Mini Drive آنرا از حالت قفل خارج سازید و مانند هر درایو عادی دیگری از آن استفاده کنید همینطور از Windows Explorer به مدیریت فایل ها بپردازید. در موقعی که حافظه جانبی را از رایانه جدا نمائید پارتیشن امنیتی در قالب یک فایل اجرایی رمزی شده مخفی و تازمانی که مجددا آنرا از حالت قفل خارج ننموده اید همچنان غیرقابل دسترس باقی خواهد ماند.

برای خارج سازی حجم محافظت شده نیاز به نصب بودن برنامه Rohos Mini Drive یا داشتن دسترسی مدیریتی در سیستم مقصد نیست، به عبارتی میتوانید آنرا در هرکامپیوتری که لازم داشتن از حالت قفل خارج کنید. رمزنگاری اطلاعات بصورت خودکار بوده و از الگوریتم با کلید رمز AES 256 bit برای رمزنگاری استفاده میکند که کاملا با استاندارد NIST سازگاری دارد.

خصوصیات کلیدی Rohos Mini Drive:

  • امکان ایجاد یک پارتیشن رمزنگاری شده در هارد یا بخشی از حافظه فلش USB یا هاردخارجی
  • پارتیشن رمزنگاری شده توسط یک رمز عبور محافظت می شود
  • رمزنگاری پارتیشن مجازی تولید شده بصورت خودکار بود، با کلید AES 256 bit. با استفاده از استانداردهای رمزنگاری سازگار با NIST
  • ابزار Portable Rohos Disk Browser نرم افزار به شما امکان استفاده از پارتیشن رمزی شده را در هر رایانه ای بدون داشتن دسترسی مدیریتی یا نیاز به نصب نرم افزار اصلی را فراهم می کند
  • ممانعت از نشت و باقیماندن اطلاعات در خارج از فضای رمزی شده در پوشه های TEMP، ریجستری، لیست اسناد اخیر ویندوز و …
  • محافظت از ضبط شدن رمز عبور تایپ شده درمقابل نرم افزارهای keylogger
  • و … .