Smart Defrag

شاید تاکنون از خودتان پرسیده باشید چرا سیستم کامپیوتری که تازه راه اندازی کرده اید در روز های اول سرعت بسیار بالایی داشته، نرم افزارها بخوبی اجرا می شدن و کپی فایل ها با سرعت بالایی انجام میشده اما با گذشت زمان سرعت آن افت پیدا کرده است، برخی از کاربران عزیز فکر میکنند همه مشکلات کاهش سرعت از کاهش کارایی ویندوز بوده برای همین غالبا به فکر نصب دوباره ویندوز هستند.

یکی از سخت افزارهایی که تاثیر به سزایی در سرعت رایانه دارد هارددیسک است، همانطور که میدانید کلیه نرم افزارهایی که بصورت روزانه با آنها سروکار داریم از روی هارددیسک خوانده می شوند و در نهایت نیز در آنجا نوشته و ذخیره می شوند، در این بین هرچقدر سرعت هاردیسک بیشتر باشد سیستم نیز کارایی و سرعت بیشتر خواهد داشت.

زمانی که برنامه یا فایلی از روی هارددیسک حذف می شود آن بخش از هاردخالی و در نتیجه در هارددیسک پراکندگی ایجاد شده و سیستم برای اجرای فایل ها نیاز به جستجوی بیشتری داشته که این خود موجب کاهش سرعت ویندوز و کارایی سیستم خواهد شد. نرم افزارهای بسیار در زمینه یکپارچه و مرتب سازی اطلاعات هارددیسک وجود دارند که SmartDefrag نیز یکی از این ابزارهاست.

SmartDefrag ابزاری پایدار و کاربردی که برای یکپارچه سازی اطلاعات هارددیسک و افزایش سرعت و عملکرد سیستم طراحی شده است. این برنامه که برای انواع هارددیسک ها از دیسک های کوچک تا هارددیسک های بزرگ نوشته شده است علاوه بر یکپارچه سازی هارد با استفاده از تکنولوژی منحصر به فرد موسوم به Deep Analyze هوشمندانه کلیه فایل های بلااستفاده را برای افزایش فضای آزاد هارد تمیز و حذف می کند.

از ویژگی های بارز SmartDefrag میتوان به اسکن خودکار و بی سروصدای برنامه در پشت زمینه اشاره کرد که بصورت خودکار در زمانهای مناسب اطلاعات پراکنده شده در جای جای هارد را مرتب سازی می نماید.

خصوصیات کلیدی SmartDefrag: