دیسک نجات Kaspersky Rescue Disk

Kaspersky Rescue Disk عنوان دیسک نجات ارائه شده توسط شرکت کاسپر اسکای میباشد این نرم افزار را به عنوان حذف کننده ویروس در شرایط بحرانی منتشر شده است در واقع هنگامی که آنتی ویروس سیستم از حذف ویروس درمانده شد میتوانید از این نرم افزار برای حذف آن استفاده کنید. در صورتی که آنتی ویروس کاسپر اسکای یا کاسپراسکای اینترنت سکیوریتی روی ویندوز خود نصب کرده اید نیازی به دانلود این نرم افزار ندارید چرا که میتوانید از طریق یکی از همان دو، به این نرم افزار دست پیدا کرد. اما در صورتی که هیچ کدام از آن ها را نصب نکرده اید میتوانید با دانلود فایل ISO این نرم افزار و رایت کردن آن بر روی CD/DVD، از آن استفاده نمائید.

نحوه استفاده از نرم افزار Kaspersky Rescue Disk :

ایمیج دانلود شده را به وسیله نرم افزار های رایتر نظیر Nero بر روی CD یا DVD رایت کرده یا به وسیله نرم افزار های بوت ساز نظیر Yumi بر روی USB قرار دهید سپس سیستم را ری استارت نمائید با بارگزاری مجدد سیستم، وارد محیط Kaspersky Rescue Disk خواهید شد.
در این محیط میتوانید نوع پردازش را از میان (disk boot sectors, hidden startup objects یا local hard drives) انتخاب نموده و اسکن را شروع کنید در پایان، یک فایل گزارش از فایل های مخرب، تروجان ها، کرم ها و سایر بد افزار ها ارائه خواهد شد که میتوانید اعمالی نظیر قرنطینه کردن، اشکال زدایی و حذف کردن را بر روی آن ها انجام نمائید.
منوی تنظیمات به شما اجازه پیکربندی تنظیم سطح امنیت، انتخاب نوع فایل های قابل اسکن، بهینه سازی اسکن و … را میدهد که موجب میشود اسکن فایل ها و در یک کلام فرایند اسکن کوتاه تر و هوشمند تر طی گردد.

توجه : بروزرسانی این نرم افزار به صورت منظم انجام خواهد شد پس پیشنهاد میشود از نرپسخه ههای بروز آن استفاده نمائید تا بانک اطلاعاتی آن در خصوص بد افزار ها از کیفیت و دقت بسیار بالاتری برخودار گردد.

اگر قرار بر نتیجه گیری بر نرم افزار Kaspersky Rescue Disk باشد میتوان گفت این نرم افزار راه حلی نهایی پس از درماندگی آنتی ویروس های فعلی سیستم میباشد که تقریبا مطمئن تر از آنتی ویروس سیستم عمل میکند چرا که در محیطی که این نرم افزار اسکن میکند هیچگونه ویروس یا بد افزاری فعالیتی انجام نمیدهد. هم اکنون میتوانید این آنتی ویروس را از وبسایت دی ال سی به طور رایگان دریافت نمائید.