YahooMessenger

نرم افزار یاهو مسنجر (Yahoo! Messenger) را میتوان گفت تقریباً تمامی کاربران اینترنتی با آن آشنا هستند. به کمک این نرم افزار میتوانید به آسانی با دوستان و آشنایان خود به چت متنی و گفتگوی متنی بپردازید در واقع میتوان گفت این نرم افزار از بهترین نرم افزار های مسنجر و پرسرعت ترین آن ها در انتقال پیام میباشد با وجود جنبه تبلیغاتی آن، میتوان از آن به عنوان یک نرم افزار ارتباطی مناسب و رایگان استفاده کرد.

یاهو مسنجر، دارای قسمتی به عنوان Add list میباشد که در آن تمامی دوستانتان را به انتخاب وارد کرده ذخیره میشوند و در صورت آنلاین شدن هر یک میتوانید به چت و گفتگو با آن ها بپردازید.
یکی از دیگر قابلیت های این نرم افزار میتوان به توانایی گفتگو با چند کاربر به صورت همزمان اشاره کرد به عبارتی میتوانید با چندین نفر به صورت همزمان صحبت کنید بدون اینکه اختلالی در آن ایجاد شود ناگفته نماند خود یاهو مسنجر دارای بیش از صد ها روم با کاربران بسیار است که هر روم متخص کشور خاصی است.

امکان ارسال پیامک، برقراری تماس صوتی و تصویری، دارا بودن خندانک های طنز و مختلف (Stickers)، دارا بودن انمیشین های کارتونی جالب جهت رساندن مفهوم رساتر مطالب، نمایش آواتار، امضا، نام، قابلیت اشتراک گذاری فایل، قابلیت اجرای بازی های آنلاین نظیر شطرنج با دوستان و … نیز از دیگر قابلیت های این نرم افزار میباشد. توجه داشته باشید در صورتی که کاربری در صفحه چت توهین کرد میتوانید آن را به لیست سیاه خود یا به اصطلاح ignore کنید ناگفته نماند نام کاربری و پسورد شما، درواقع همان ایمیل و پسورد آن در سرویس ایمیل یاهو میباشد. در ادامه میتوانید آخرین ورژن این نرم افزار را از وبسایت دی ال سی دریافت نمائید.