ESET SysInspector

تعمیر عیب های سیستم با نرم افزار ESET SysInspector

ESET SysInspector که محصولی از شرکت روسی ESET (سازنده آنتی ویروس معروف NOD32) است ابزاری رایگان و کاربردی برای تشخیص وضعیت سیستم و تعمیر مشکلات آن و تشخیص وضعیت خطر (وضعیت خطر: در زمان وقوع مشکلات متعدد چه از سوی ویندوز و یا سایر نرم افزارها و فایل های مخرب) می باشد. هرچند ESET SysInspector یک برنامه مستقل است اما در برنامه های ESET Smart Security و ESET NOD32 Antivirus  به عنوان یک عضو جدایی ناپذیر از این نرم افزارها برای مدیریت و خطایابی سیستم محسوب می شود. ESET SysInspector سیستم شما را پایش نموده و جزئیات دقیقی از بخش های مختلف ویندوز نظیر پردازش های در حال اجرا، محتویات ریجستری، آیتم های اتورانها (Startupها) و کانکشن های شبکه را ضبط و نمایش می دهد.

برنامه دارای محیط گرافیکی بسیار زیبا و کاربرپسند می باشد، ابزار وضعیتی Filtering موجود در برنامه این امکان را میدهد بتوان داده های امنیتی ویندوز را بر اساس میزان حساس بودنشان از سبز تا قرمز درجه بندی و فیلتر نمود که در زمانهای بعد با جابجایی دکمه وضعیت از سبز به قرمز بخشهای لیست شده ویندوز را فیلتر و به راحتی قسمت های حساس و عادی سیستم را از سبز تا قرمز را فیلتر بندی کرده است.

ویژگی های کلیدی ESET SysInspector:
– امکان ایجاد و ذخیره جزئیاتی از وضعیت سیستم (Log) برای استفاده برنامه نویسان نرم افزار و … (البته میتوان با استفاده از اختیارات از ذخیره شده اطلاعات شخصی و محرمانه در سیاهه های ایجاد شده جلوگیری نمود)
– وجود فناوری تحت عنوان فناوری ضد مخفی کار در برنامه اجازه میدهد تا تمامی اشیاء مخفی شده (مانند RootKitها) موجود در MBR (Master Boot Record، اولین سکتور درایو ویندوز که ویندوز از طریق آن بوت میشود)، ریجستری، درایورها، سرویس ها و پردازش ها را ظاهر نمائید.
– امکان مقایسه دو گزارش (Log) با هم و یافتن تغییرات مابین این دو برای تشخیص اینکه چه تغییراتی در سیستم بوجود آمده است
– بخش های مختلف سیستم در لیستی گروه بندی شده در برنامه نمایش داده می شوند، در این لیست: پردازشهای در حال اجرا (برنامه ها)، کانکشن های شبکه، سرویس ها، درایورها، اطلاعات مهم ریجستری، فایل های حساس ویندوز، اطلاعات سیستم و سایر جزئیات فایل ها بصورت طبقه بندی و فیلتر شده قرار میگیرند.
– و … .