Codejock_Suite_Pro

مجموعه ابزار قدرتمند Codejock برای برنامه نویسی در .Net و ActiveX

Codejock Suite Pro  و  Codejock Toolkit Pro کامپوننتی ۲ میلیون تومانی محصولی از شرکت آمریکایی کدجاک به عنوان مجموعه ای بسیار ارزشمند و قوی برای برنامه نویسان ActiveX و .Net می باشد. در این مجموعه میتوانید به طیف وسیعی از ابزارهای برنامه نویسی برای توسعه نرم افزارهای ویندوزی و تحت وب با امکانات فراوان است که در حالت عادی نیازمند برنامه نویسی زیادی برای ایجاد آنها هستید. با این مجموعه میتوانید برنامه هایی بسیار کارآمد و حرفه ای طراحی کنید به عنوان مثال با پنلی مشابه برنامه ویژوال استادیو با منویی به سبک ریبون آفیس محیط حرفه ای را برای برنامه خود بوجود آورید.


اگر یک برنامه نویس حرفه ای هستید قطعا با دردسرهای نوشتن یک ابزار کاربری پیشرفته برای بکارگیری آن در پروژه های نرم افزاری آشنا هستید، نداشتن وقت کافی، در اختیار نداشتن دانش و وقت کافی برای تولید یک ابزار قدرتمند و مورد نیاز و بسیاری از مسائل پایه دیگر مانع از نوشتن ابزارهای زیرمجموعه شما میشود که با استفاده از این برنامه علاوه بر دردسترس داشتن ابزارهایی حرفه ای باعث ذخیره و صرفه جویی در وقتتان میشود.

کلیه ابزارهای موجود در مجموعه Codejock Suite Pro جدای از طبیعت محیط برنامه نویسی شما دارای قریب به ۲۰ شکل و سبک مجزا هستند میتوانید ظاهر هر کدام از ابزارها را به پوسته ویندوزهای مختلف یا سبک های استاندارد تبدیل کنید یا حتی پوسته های سفارشی مورد نظر خود را با ابزارهایی که این مجموعه در اختیار شما قرار میدهد طراحی کنید.

با این مجموعه میتوانید به آسانی کنترل های استاندارد بسیاری از جمله دکمه هایی استاندارد با امکاناتی همچون قابلیت تغییر رنگ متن، افزودن آیکون و … را به فرم های برنامه هایتان بیافزائید، پوسته های فرمها را تغییر دهید، نمودار به برنامه های خود اضافه کنید.
دیگر ابزارهای موجود در بسته Codejock Suite Pro را میتوان به ابزار سالنامه پیشرفته، گزارش گیری، نوار منوی روبانی ( مانند روبان نرم افزار Office 2013 )، ویرایشگر Hex، جعبه رنگ و … اشاره کرد.
با نصب این ابزار قریب به ۵۰ ابزار برنامه نویسی به امکانات برنامه نویسی شما اضافه می شود. در ادامه میتوانید هر دو نسخه مناسب برنامه های ActiveX ( مانند VisualBasic, VB Script ) و Visual C++ را دانلود نمائید.

برخی از کامپوننت های موجود در Codejock Suite Pro:

Controls: حاوی بیش از ۲۰ کنترل حرفه ای آماده به کار ( مانند دکمه، CheckBox, RadioBox، لیست ویو پیشرفته، نوار پیشرفت، نوار پیمایشی، جعبه رنگ، لیست درختی، سالنامه و … ) برای توسعه دهنده گان نرم افزاری با امکانات فراوان است.

Skin Framework: کنترلی پرطرف دار برای تغییر پوسته برنامه به پوسته های متعددی مانند پوسته ویندوز ۷،۸، ۱۰، آفیس، پوسته های مخصوص و شکیل CodeJock و حتی امکان طراحی پوسته های مورد نظر شما با ابزار Skin Builder همراه مجموعه Codejock Suite Pro

Command Bars: مجموعه ای جامع برای افزودن منوهای حرفه ای، نوارابزار، نوار ریبون ( مانند آفیس ۲۰۱۳ )، پنجره های MDI بصورت Tab با قابلیت کاملا سفارشی سازی برای ایجاد کردن یک برنامه حرفه ای با واسط کاربری جدید.

Chart Pro: نموداری پیشرفته و بسیار انعطاف پذیر که میتوانید تنها با چندخط به پروژه اضافه کنید در حالیکه همه نمودارهای اضافه شده را میتوانید بطور کامل سفارشی سازی کنید و پوسته آنها را با پوسته های مختلف تغییر دهید.

Calendar: سالنامه ای بسیار پیشرفته و جامع با پوسته ای پیچیده مشابه Outlook که میتوان به آسانی یک سالنامه را برای مقاصد مختلف با امکان افزودن یادداشت به آن و مرتب سازی بصورت روزانه، هفتگی، ماهانه و … .

Docking Pane: امکان ایجاد آسان پنجره های چسبان و قابل جابجایی مانند فرم های موجود در Visual Studio.

Property Grid: امکان افزودن فرم خصوصیات به برنامه برای تنظیمات مختلف مشابه فرم خصوصیات اشیاء در برنامه های Visual Studio

Report Control: کنترلی بسیار مناسب خصوصا برای برنامه نویسان بانک های اطلاعاتی برای طول گزارشات حرفه ای و مدرن در محیطی مشابه Outlook با امکان چاپ نمودار، جدول و … در محیط گزارش

Syntax Edit: حاوی چندین امکان برای افزودن محیط ویرایشگر هگزادسیمال با امکان رنگبندی ترکیبات، شماره بندی خطوط، تنظیم فونت، تعریف گروه های رنگی از پیش تعریف شده، بوکمارک و …