Root Checker

چک کردن وضعیت روت گوشی آندرویدی با Root Checker

گوشی ها و تبلت های اندرویدی دارای یک سری محدودیت های دسترسی در سطح سیستم هستند که این خود سلامتی سیستم را در مقابل بدافزارها و دستکاری های غیراصولی توسط برنامه ها و حتی کاربر مبتدی تضمین می کند. اما ممکن است کاربران حرفه ای و توسعه دهندگان اندروید نیازمند دسترسی فراتر از یک دسترسی عادی برای تست و خطایابی برنامه ها و… باشند که در این موقع میتوان از نرم افزارهای مختلفی برای غیرفعال کردن حالت Root دستگاه استفاده کرد. البته باید در نظر داشت که Unroot کردن دستگاه باعث ابطال گارانتی آن در مقابل آسیب های احتمالی مختلف خواهد شد ولی این حالت برای کاربران حرفه ای آنچنان نگران کننده نیست. برای Root دستگاه ها نرم افزارهای متعددی وجود دارند برای مثال CF Auto Root و Kingo Android Root. اما در پایان عملیات Root بایستی از موفقیت یا عدم موفقیت آن نیز مطمئن شد، برای اینکار ما نرم افزار Root Checker را پیشنهاد می کنیم.

Root Checker نرم افزاری سریع و رایگان مورد استفاده بیش از ۱۰ میلیون کاربر در سراسر جهان است که وظیفه بررسی و تائید اینکه آیا گوشی یا تبلت با موفقیت Root شده است را برعهده دارد. این برنامه با امتحان کردن دستگاه به کاربر نشان می دهد که آیا عملیاتی را که برای Root کردن گوشی یا تبلتش انجام داده است با موفقیت انجام شده است و آیا SuperUser ( برنامه ای برای کنترل و مدیریت دسترسی های Root ) بدرستی نصب شده و کار می کند یا خیر، SuperUser نرم افزاری است که بعد از Root شدن دستگاه های اندروید در منوی برنامه ها اضافه میشود و وظیفه تضمین و مدیریت اجازه دسترسی های Root در مقابل تلاش سایر برنامه ها برای دستیابی به پوشه سیستم را بر عهده دارد که Root Checker نصب شدن درست این برنامه و اینکه آیا SuperUser در گارانتی کردن دستگاه و کنترل اجازه های دسترسی برنامه ها بدرستی عمل می کند یا خیر را تائید می کند.

اگر عملیات Root با موفقیت انجام شده باشد و برنامه های مدیریت دسترسی Superuser (SuperSU, Superuser و … ) بدرستی کار کنند در مقابل تلاش Root Checker برای تائید Root بودن سیستم پیامی را برای شما جهت تائید ( Accept ) یا رد ( Deny ) در خواست اجازه دسترسی Root از طرف Root Checker برای شما نمایش میدهند که تائید این پیام از طرف شما باعث اجازه دادن به Root Checker برای تست و تائید وضعیت Root بودن دستگاه را می دهد، البته توجه داشته باشید که در صورتیکه درخواست Root Checker را با انتخاب Deny رد کنید، نتیجه بررسی Root Checker Root نبودن دستگاه است.

QR Code